Test - uszczelnienia, hydraulika siłowa Test - uszczelnienia, hydraulika siłowa

Zapraszamy na nasz profil firmowy!

wybierz dział:

Ruch posuwisto zwrotny
Ruch posuwisto zwrotny

Wady konstrukcyjne siłowników hydraulicznych.

W naszej pracy mamy do czynienia z regeneracją pękniętych siłowników hydraulicznych.

Często okazuje się, że przyczyną awarii nie była wada materiału, czy niewłaściwe użytkowanie ale niewłaściwie obliczone parametry konstrukcyjne siłownika w fazie projektowania urządzenia.

Podczas projektowania siłowników hydraulicznych, jak również innych obiektów technicznych często wymaga się spełnienia pewnych ograniczeń wymiarowych wynikających z obiektu, np. prasy. 

Współczesne metody numeryczne pozwalają przewidzieć skutki kolejno wprowadzanych modyfikacji.

Jeśli nie jesteście pewni jakie parametry powinien mieć siłownik w Waszym urządzeniu – powierzcie to nam,  wykonamy wszystkie obliczenia, symulacje i cały siłownik.

Przykład weryfikacji rozkładu naprężeń i odkształceń cylindra dławnicy, powstałych na wskutek symulowanych obciążeń.


Złącza i przyłącza hydrauliczne.

Jak wiecie, główną działalnością firmy TSU jest regeneracja siłowników hydraulicznych. Regenerując je naszym klientom często się spotykamy ze stwierdzeniami "mamy różne przyłacza", "nie wiem jakie to jest przyłącze". Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przedstawiamy typowe złącza stosowane w hydraulice siłowej.

O ile średnica światła przewodu ma istotny wpływ na parametry pracującego zespołu hydraulicznego, o tyle budowa elementów łączących jest już w wielu przypadkach jedynie kwestią wypracowanego standardu. Przykładowo, firmy Caterpillar® czy Komatsu® zunifikowały swój typ złączy, dzięki czemu podczas ewentualnych zmian nie ma problemu z ich identyfikacją. W przypadku innych producentów maszyn wykorzystujących hydraulikę siłową sytuacja wygląda odmiennie. Często, wykonując daną maszynę łączy się ze sobą elementy pochodzenia amerykańskiego, niemieckiego, rosyjskiego itp., gdzie przyjęły się inne standardy.

Do najbardziej typowych rozwiązań złączy stosowanych w hydraulice należą połączenia gwintowane o zarysie rurowym (R ,G, BSP, NPT), nazywane również calowymi ze względu na wykorzystany system jednostek pomiarowych (Tab. 1. pkt 2.). Zarys ten w wielu przypadkach zapewniania wystarczającą szczelność w złączu hydraulicznym. Dodatkowo dość ciekawym gwintem typu calowego jest format NPT, gdzie zwoje biegną po zarysie stożkowym. Gwinty rurowe są również często stosowane w połączeniu ze stożkowym gniazdem/ złączem pod oznaczeniem JIC (stożek SAE 74°, Tab. 1. pkt 3.). Równie często można ujrzeć rozwiązania europejskie z gwintem metrycznym w standardowym rozwiązaniu ze stożkiem 24° lub w innych konfiguracjach (np. DK, JIS 30°, Tab. 1. pkt 1.).

Poza złączami ze stożkami uszczelniającymi można również natrafić na interfejs o uszczelnieniu na powierzchni czołowej o oznaczeniu ORFS (z ang. O-Ring Front Seal czyli O-ring na powierzchni czołowej) (Tab. 1. pkt 4.). Sam O-ring w zależności od aplikacji może mieć różny przekrój. Istnieją również rozwiązania kołnierzowe często stosowane m.in. w układach pompowych, gdzie zamiast gwintu istnieje odpowiednio ukształtowana flansza, która jest dociskana do powierzchni złącza za pomocą różnego rodzaju kołnierzy i pół-kołnierzy (Tab. 1. pkt 5.).