Test - uszczelnienia, hydraulika siłowa Test - uszczelnienia, hydraulika siłowa

Zapraszamy na nasz profil firmowy!

Człowiek i technika

Człowiek został stworzony do postępu. Wydaje się, że jego dewizą jest: lepiej, więcej , wyżej, dalej. Rozwój techniki, to nieunikniony rozwój cywilizacji.

Człowiek i technika
Człowiek i technika

Człowiek został stworzony do postępu. Rozwój techniki, to nieunikniony rozwój cywilizacji.


Smog!!

Smog znowu atakuje Polskę. W wielu miastach kraju odnotowano wysokie stężenie szkodliwych substancji w powietrzu. Normy smogu już są przekroczone, a przecież sezon grzewczy dopiero się zaczął. Niestety, będzie coraz gorzej. Taka jest cena cywilizacji. Musimy robić wszystko aby zminimalizować jesgo skutki. Firma TSU również dba o środowisko naturalne. Oprócz innych działań  zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z własnego ogrzewania ekogroszkiem i przyłączamy się do miejskiej sieci ogrzewania. Ale wracając do smogu, to gdy nie ma wiatru, niebo jest zachmurzone, a ciśnienie niskie, z rakotwórczych spalin z rur wydechowych, zakładowych i domowych pieców tworzy się smog. Liczba zawałów wzrasta wtedy o 12 proc., a udarów mózgu aż o 16 proc. - wynika z badania Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Co to jest smog?

To zjawisko występuje wtedy, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, a warunki atmosferyczne – np. brak wiatru czy mgła – sprzyjają ich koncentracji. Smog londyński (siarkowy) – występuje głównie zimą i ma związek z paleniem w piecach. Zawiera przede wszystkim tlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, sadzę i pyły. W Polsce występuje w Krakowie i na Górnym Śląsku. Negatywnie wpływa na układy oddechowy i krążenia. Smog typu Los Angeles (fotochemiczny) – pojawia się głównie latem. Powstaje ze spalin samochodowych zawierających tlenek węgla, tlenki azotu i węglowodory. Pod wpływem słońca powstają z nich kolejne toksyny, np. ozon. W Polsce występuje w Warszawie i Krakowie. Wywołuje podrażnienia oczu i dróg oddechowych. Cdn.


Hamulce hydrauliczne to element hydrauliki siłowej.

Bez sprawnego układu hamulcowego żadne auto nie istnieje. Nie ma co do tego wątpliwości. Wiadomo, że hydraulika siłowa jest częścią prawie każdego auta. Dobrej klasy hydraulika siłowa pomaga idealnie. Pompy, rozdzielacze, cylindry, przewody są na pewno elementem hydrauliki siłowej. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, a przy tym bezpieczne i o wysokiej skuteczności. Takich układów nie należy bynajmniej się pozbywać, jak to ma miejsce w futurystycznych wizjach projektantów samochodowych, lecz stosować je wszędzie tam, gdzie jest wymagana wysoka sprawność, niezawodność i bezpieczeństwo.

Gdyby nie hydraulika siłowa to auta nie jeździłyby tak, jak ma to miejsce. Dobrej klasy auto ma wiele do zaoferowania wraz z układem hamulcowym: system ABS, EBS, DBS i wiele innych, nazywanych różnie przez producentów. Posiadanie układu hamulcowego naszpikowanego różnymi czujnikami to ważna sprawa dla każdego posiadacza auta, bo każdy chce korzystać z najnowocześniejszych oraz najlepszych rozwiązań układów hamulcowych w samochodach. I ma absolutną rację. Jednak podstawowym elementem układ hamulcowego to pompa i zacisk hydrauliczny. Dobrej jakości hydraulika siłowa gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo jednak aby spełnić tak rygorystyczne normy i wymagania możemy to osiągnąć stosując jedynie materiały i uszczelnienia najwyższej jakości.

A my z pewnością to wiemy. Firma TSU produkuje siłowniki hydrauliczne, uszczelnienia oraz regeneruje siłowniki hydrauliczne tylko z najlepszych, oryginalnych materiałów. Co prawda nasi klienci mają kilkunastokrotnie większe układy i siłowniki hydrauliczne, lecz przez 25 lat na rynku hydrauliki siłowej, mając tak ogromną wiedzę i doświadczenie, wiemy jakie to ważne. 

Ale wracając do hamulców hydraulicznych na pewno warto stosować taki system, aby mieć wysoką jakość hamowania. Hamulce hydrauliczne sprężynowe również są rekomendowane. Stosowanie kilku rodzajów systemów hamulcowych jednocześnie jest idealnym rozwiązaniem. Zastosowanie wysokiej jakości hydrauliki siłowej jako głównego układu hamulcowego i połączenia go z innym daje nam 100 % gwarancję zatrzymania pojazdu w przypadku wystąpienia awarii. Dlatego aby układ hydrauliczny zawsze był sprawny i nie ulegał awarii trzeba w nim zastosować nowoczesne i wytrzymałe: zawory, filtry, pompę, silnik hydrauliczny oraz zacisk (siłownik hydrauliczny). Taki system nazywany jest źródłem przekazywania energii.

Hamulce hydrauliczne udowodniły swoją skuteczność i niezawodność, aktualnie stosuje się je w samolotach, autobusach, ciężarówkach i ciężkim sprzęcie budowlanym czy wojskowym, no i oczywiście w samochodach osobowych. Nie jest to może dla wszystkich jakaś nowinka, bo system stosowany był przeszło sto lat temu, jednak dbałość o układ, oraz jego serwisowane i stosowanie tylko materiałów najlepszej jakości, przynosi oczekiwane efekty.


Hydraulika Siłowa -dlaczego warto coś o niej wiedzieć