Test - uszczelnienia, hydraulika siłowa Test - uszczelnienia, hydraulika siłowa

Zapraszamy na nasz profil firmowy!

Człowiek i technika

Człowiek został stworzony do postępu. Wydaje się, że jego dewizą jest: lepiej, więcej , wyżej, dalej. Rozwój techniki, to nieunikniony rozwój cywilizacji.

Człowiek i technika
Człowiek i technika

Człowiek został stworzony do postępu. Rozwój techniki, to nieunikniony rozwój cywilizacji.


Hamulce hydrauliczne to element hydrauliki siłowej.

Bez sprawnego układu hamulcowego żadne auto nie istnieje. Nie ma co do tego wątpliwości. Wiadomo, że hydraulika siłowa jest częścią prawie każdego auta. Dobrej klasy hydraulika siłowa pomaga idealnie. Pompy, rozdzielacze, cylindry, przewody są na pewno elementem hydrauliki siłowej. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, a przy tym bezpieczne i o wysokiej skuteczności. Takich układów nie należy bynajmniej się pozbywać, jak to ma miejsce w futurystycznych wizjach projektantów samochodowych, lecz stosować je wszędzie tam, gdzie jest wymagana wysoka sprawność, niezawodność i bezpieczeństwo.

Gdyby nie hydraulika siłowa to auta nie jeździłyby tak, jak ma to miejsce. Dobrej klasy auto ma wiele do zaoferowania wraz z układem hamulcowym: system ABS, EBS, DBS i wiele innych, nazywanych różnie przez producentów. Posiadanie układu hamulcowego naszpikowanego różnymi czujnikami to ważna sprawa dla każdego posiadacza auta, bo każdy chce korzystać z najnowocześniejszych oraz najlepszych rozwiązań układów hamulcowych w samochodach. I ma absolutną rację. Jednak podstawowym elementem układ hamulcowego to pompa i zacisk hydrauliczny. Dobrej jakości hydraulika siłowa gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo jednak aby spełnić tak rygorystyczne normy i wymagania możemy to osiągnąć stosując jedynie materiały i uszczelnienia najwyższej jakości.

A my z pewnością to wiemy. Firma TSU produkuje siłowniki hydrauliczne, uszczelnienia oraz regeneruje siłowniki hydrauliczne tylko z najlepszych, oryginalnych materiałów. Co prawda nasi klienci mają kilkunastokrotnie większe układy i siłowniki hydrauliczne, lecz przez 25 lat na rynku hydrauliki siłowej, mając tak ogromną wiedzę i doświadczenie, wiemy jakie to ważne. 

Ale wracając do hamulców hydraulicznych na pewno warto stosować taki system, aby mieć wysoką jakość hamowania. Hamulce hydrauliczne sprężynowe również są rekomendowane. Stosowanie kilku rodzajów systemów hamulcowych jednocześnie jest idealnym rozwiązaniem. Zastosowanie wysokiej jakości hydrauliki siłowej jako głównego układu hamulcowego i połączenia go z innym daje nam 100 % gwarancję zatrzymania pojazdu w przypadku wystąpienia awarii. Dlatego aby układ hydrauliczny zawsze był sprawny i nie ulegał awarii trzeba w nim zastosować nowoczesne i wytrzymałe: zawory, filtry, pompę, silnik hydrauliczny oraz zacisk (siłownik hydrauliczny). Taki system nazywany jest źródłem przekazywania energii.

Hamulce hydrauliczne udowodniły swoją skuteczność i niezawodność, aktualnie stosuje się je w samolotach, autobusach, ciężarówkach i ciężkim sprzęcie budowlanym czy wojskowym, no i oczywiście w samochodach osobowych. Nie jest to może dla wszystkich jakaś nowinka, bo system stosowany był przeszło sto lat temu, jednak dbałość o układ, oraz jego serwisowane i stosowanie tylko materiałów najlepszej jakości, przynosi oczekiwane efekty.


Hydraulika Siłowa -dlaczego warto coś o niej wiedzieć